HAKKIMIZDA

14 Mayıs 2007 yılında İzmir ilinde Pilot uygulama ile Aile Hekimliği sistemine geçilmiştir. Aile hekimleri olarak sahadaki problemlerimize çözüm olmak ve sahada birlik oluşturmak için Ocak 2007 de İZAHED (İzmir Aile Hekimleri Derneği )kurulmuştur.

Üç büyük şehir içinde ilk kurulan dernek olan İZAHED , kuruluşu ile birlikte aktif olarak örgütlenmiş ve mücadeleye başlamıştır. Aile hekimlerinin tamamen gönüllülük esası ile ve büyük özveriyle çalıştığı dernekte ‘’Temas etmediğimiz,görüşmediğimiz Aile Hekimi kalmayacak’’ prensibi ile çalışmalara başlayan İZAHED, yaptığı örgütlenme çalışmalarıyla, eğitim toplantıları ve sempozyumlarıyla, hukuki destekleriyle tüm Aile Hekimlerinin yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir. Çalışan, üreten Aile Hekimleri sayesinde örgütlenmesi her geçen gün artan İZAHED her geçen gün Yeni Aile hekimlerini bünyesine dahil etmektedir. Bu sayede tüm Aile Hekimlerine ulaşarak düzenli toplantılar yaparak, sorunlarına hem yerel hem genel çözümler üretecektir.

Geleneksel STK anlayışlarını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemi ve Aile Hekimlerinin sorunlarını çözmeye ve sistem içinde Aile Hekimlerinin haklarını savunmaya, eksiklikleri gidermeye, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermeye yönelik aktivitelerde bulunan derneğimiz, eğitimi de aksatmadan nasıl aktivist bir dernek olunabileceğini gösterecektir. Aile Hekimliği Sistemi içerisinde hem Aile Hekimleri hem de hizmet alanlar için çalışmalarına ara vermeden devam eden İZAHED üyeleriyle, her geçen gün büyüyüp ilerlemeye devam edecek, daha güzel projelere imza atacaktır.

Birlikte Büyüyüp,Birlikte Güçleneceğiz…

Tarih: 28 Ocak 2022 Cuma
 • UZMAN VİDEOLARI
 • TOPLANTILAR
 • HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM
 • Sağlık Çalışanları Alanı
 • HAKKIMIZDA
  Bizi Takip Edin
  E-mail
  iletisim@izahedakademi.org

  Copyright © 2020 İZAHED - İzmir Aile Hekimleri Derneği. Tüm hakları saklıdır! İzinsiz içerik alıntısı yapmak yasalara aykırıdır.
  Kullanım Koşulları | Aydınlatma Metni
  Bize Ulaşın
  iletisim@izahedakademi.org  Copyright © 2020 İZAHED - İzmir Aile Hekimleri Derneği. Tüm hakları saklıdır! İzinsiz içerik alıntısı yapmak yasalara aykırıdır.
  Kullanım Koşulları | Aydınlatma Metni